29.-31. 7. 2011 - Beskydský pohár parašutismu 2011

 

Tak a je to za náma. Po týdnech pečlivých příprav jsme prožili zatažený, deštivý víkend, během kterého se uskutečnilo pouze 15 soutěžních seskoků (z plánovaných 240). Nebylo odskákáno ani jedno kolo, takže závody v přesnosti přistání opět nemají vítěze. (Pozitivní je, že nejsou ani žádní poražení, i když škarohlídi tvrdí, že jsme všichni poražení... Porazilo nás počasí.) V každém případě - do Frýdlantu nad Ostravicí se na

47. ročník závodů v přesnosti přistání sjelo 24 urputných borců, závodníků, kteří již v pátek odpoledne dokazovali svůj zápal tréninkovými seskoky, kterých se během odpoledne uskutečnilo 17. (Tedy více než závodních...)

 

 

Na matraci byla tlačenice, jeden za druhým borci přistávali palcem pravé nohy na střed placky, aby se v sobotu z okna hospůdky dívali, jak se chladné větrné počasí mění v kaši mraků, dešťových provazů a z letištní plochy se stává blátivá oranice.

 

Matrace

 

Sobotní ráno rozhodčí nachystali nulu (podložku, která elektronicky měří vzdálenost od středu dopadové matrace při přistání), stojan s větrnou korouhvičkou, aby mohli měřit směr a rychlost větru a metr, kterým měřili vzdálenost při přistání mimo měřitelný rozsah (15 cm!).

 

Matrace 2

 

Proběhlo několik startů, z nichž 2 se zařadily mezi vyhlídkové lety - soutěžící kvůli oblačnosti nevyskočili z letadla a přistáli zpět na letišti. Je zde nutno zmínit i práci pilotů, kteří zápasili s nízkou oblačností a snažili se co to dalo najít okno - skulinu mezi mraky, ve které by parašutisté mohli vyskočit. Díky vám, piloti! Příští rok to musí vyjít!

 

Brigadyr

 

V sobotu jsem po dlouhých letech vytáhnul kytaru na světlo boží a dělal kravál v Pilotce. Ku podivu jsem nedostal ničím tvrdým po hlavě a dokonce dostal za své vystoupení panáčka Bechera a nějaké pivka. I když si říkám, že mě asi chtěli rychle zmrtvit, abych už konečně držel hubu, přestal řvát a trápit struny nevinného nástroje!

 

kytara

(Archivní foto, rok 2003...)

 

Závěrem - je třeba poděkovat všem zapáleným závodníkům za trpělivost, shovívavost k pořadatelům a rozhodčím za svědomitou práci!

 

Těším se (a věřím, že mluvím za všechny pořádající) naviděnou příští rok na 48. ročníku Beskydského poháru parašutismu 2012!!!

 

Zbylé fotky v galerii.