11. 12. 2011 - Lysá hora (skoro...)

 

Málem jsem zdolal Lysou horu!

 

Teda - ne, že bych se na ni nevydrápal. Její vrchol nebyl v plánu.

V sobotu dopoledne jsem si byl zaplavat a zjistil jsem, že v Porubě je tobogán s časomírou! O zábavu postaráno... Odpoledne jsem měl v plánu jet na kole na letiště a odtud na chalupu. Člověk míní...

 

Mamka naplánovala vánoční úklid u babičky, tak jsem ji v tom nechtěl nechat. Dřel jsem jak negr (Lukas promine...), šudlal okna, aby tam nebyly šmouhy a umýval pitomé (babička promine, ale vážně pitomé) hrníčky s podšálky, ze kterých nikdy nikdo nepil. Šmouhy na oknech nakonec zastřely žaluzie a já jsem mohl vyrazit na vlak.

 

Dojel jsem do Frýdlantu silně rozespalý z přetopeného vlaku a začal zvažovat, zda se mi vůbec chce na noční procházku. A když jsem dorazil na letiště a uviděl postel s dekou, neváhal jsem. Zdřímnul jsem si a směrem na chalupu přes Kykulku jsem vyrazil až ráno.

 

V 6:30 jsem měl vyčištěné zuby (kalvadosem...) a vyrážel směrem na Borovou. Měsíc visel nad Frýdlantem, zatímco v pozadí Lysé se už připravovalo slunko na začátek šichty.

 

Rozbřesk od Kykulky.

 

Pohodová procházka, i když ze začátku dost mrzlo. Nakonec jsem se dostal přes Kykulku, kde vysvitlo slunko a začal být hic. Seběhnul jsem to k chalupě a zjistil, že jsem si vzal špatné klíče... Pech. Tak jsem hodinku seděl před chalupou a snídal. Nakonec dorazili naši, vytáhnul jsem cirkulárku...

 

Po návratu do Ostravy jsem se stavil mrknout na Družbu, ale to už je jiná historie...