25. červen 2014 - Kurz lezení na umělé stěně

 

Zúčastnil jsem se parádní akce!!! Gymnázium Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6a pořádá každoročně v hluchém období mezi klasifikační poradou a vysvědčením tzv. zájmové dny. To znamená, že si studenti mohou vybrat ze široké nabídky zájmových činností a těm se celý den věnují namísto bezduchého vysedávání v lavici a nečinného čekání na vysvědčení. Moc se mi tento koncept líbí! Pod vedením Mgr. Bartoňkové studenti absolvovali kurz lezení na umělé stěně.

Na začátku jsme se naučili oblékání sedáku a navazování na lano protisměrným osmičkovým uzlem. Pak jsme si ukázali jištění jistítkem typu kyblík (BD - ATC Guide, Petzl - Reverso 2, Edelrid - Mega Jul). A hurá do prvních cest!

Zkraje jsem jim do toho dost kecal, než jsem pochopil, že to nepotřebují. Pardon - omlouvám se těm, kterým jsem do toho kecal zbytečně moc či snad poradil něco blbě...

Pak jsme valili jednu cestu za druhou až se z lezců kouřilo. Jističi měli k dispozici záložního jističe, takže opět - BEZPEČNOST PŘEDEVŠÍM :-)

Někdy bylo třeba i přídavného závaží (promiň, Dančo, tohle označení si nezasloužíš...), aby jistič (Karlos) nevyletěl až do stratosféry. Další si užívali lezení v koutě. (Nebyli v koutě za trest, ale za odměnu!)

Někteří si troufli i na cesty, které jsou lehce do kopce!

A někteří byli vděční za dopomoc :-)

Lezení samozřejmě zkusily i paní profesorky!

Díky všem za skvělý den a těším se na další společné lezení. Snad si z nabídky vyberete. Další fotky najdete v galerii.