O mně:

 

jenik Jmenuju se Jan Skapa a v současné době pracuju jako odborný asistent na Vysoké škole báňské-Technické univerzitě Ostrava.

 

 

 

 

 

Narodil jsem se v červenci 1980 v Ostravě. Nějakou dobu jsme bydleli v západních Čechách. Ale to už je, bohudík, za námi... A teď jsem zpět v Ostravě. Bavím se lezením po skalách, umělých stěnách a všem co se namane. Jezdím na kole, lítám (když zrovna nemám padák v servisu) na paraglidu... Jsem členem parašutistické sekce aeroklubu Frýdlant nad Ostravicí (LKFR). Vrátil jsem se po dlouhé pauze k AIKIDO, avšak kvůli problémům s kolenem je zde další období stagnace...

 

Absolvoval jsem úspěšně 5 let v pakárně s maturitou (Střední odborné učiliště telekomunikační Ostrava-Poruba). Nyní nese jméno Střední škola teleinformatiky.

 

Pak jsem z nudy strávil 6 let inženýrským studiem na Vysoké škole báňské TU-Ostrava, abych se mohl honosit titulem. A aby toho nebylo málo, začal jsem i studium doktorské, které jsem v roce 2009 úspěšně dokončil získáním titulu Ph.D. za jménem.

 

Kromě technického vzdělání jsem si užil i studium na katedře učitelství odborných předmětů VŠB-TU Ostrava. To znamená, že můžu učit i na středních školách...

 

Tři roky jsem dělal správce počítačové sítě na soukromém gymnáziu Lingva v Porubě, rok jsem tam i učil informatiku. Ale po přidružení školy ke společnosti AHOL a změně ve vedení jsem se rozhodnul odejít... :-)

 

V současnosti si užívám pozici odborného asistenta na Katedře telekomunikační techniky Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava.